poster

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod

 • Česko

  Řada nešťastných příhod

 • USA

  Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

 • USA

  Lemony Snicket

  (pracovní název)
 • Německo

  Lemony Snicket - Rätselhafte Ereignisse

 • Slovensko

  Rad nešťastných príhod

 • Kanada

  Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

 • Nový Zéland

  Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

 • Austrálie

  Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

 • Velká Británie

  Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Dobrodružný / Fantasy / Komedie / Rodinný

USA / Německo, 2004, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EvilPhoEniX
  *****

  Neskutečný nááářez! Absolutní filmový král žánrů Dobrodružný / Fantasy / Komedie / Rodinný. Příběh o dvou sirotcích, kteří střídají své opatrovníky, poněvadž pokaždé narazí na nějakého podivína. Film hýří černým humorem, tragédie střídá tragédii, je zde absolutně ďábelský Jim Carrie se svými typickými xichtíky, akorát zde je až moc EVIL! Potěší i xenofobička Meryl Streep, která má například strach jít do lednice, aby na ní nespadla :D. 90% Doporučuji všem zaručená zábava. Made my day.(4.12.2015)

 • Matty
  ****

  Počínaje nechutně roztomilou pohádkou o nejmenším elfovi a následným ujištěním, že nic podobného nás během nastávajících dvou hodin nečeká, jde o sympaticky „jiný“ rodinný film. Inspirovaný prvními třemi ze třinácti dílů rozverně morbidních knižních příhod sourozenců Baudelairových (jiná postava nese příjmení Poe) a netradičně mající závěr knihy první. O knižních předlohách autora vystupujícího pod pseudonymem Lemony Snicket si můžete myslet leccos. Samotnému mi trvalo několik knih (čtou se na jeden zátah), než jsem záměrnému opakování stále stejných schémat přišel na chuť. Pro černý humor, mnohovrstevnatost příběhu a nečekané odkazy k jiným (uměleckým) dílům se až chce radostí vykřiknout nad protřelostí těchto dětských knih, jež si paradoxně více vychutnají dospělí. O filmu platí totéž. Nebýt pár grimas Jima Carreyho, který je po letech opět v ďábelsky dobré formě, marně přemýšlím, co by diváky mladší dvanácti, spíše patnácti let pobavilo. Brad Silberling dokázal přesným castingem a ponurou vizuální stylizací zachytit Snicketův specifický, zdánlivě nepřenosný cynismus. Tři ústřední hrdinové již během expozice přijdou o oba rodiče, aby záhy skončili ve slizkých pazourech „třetího bratrance ze čtvrtého kolena“, který jim v pozměněných podobách usiluje o životy až do (ne)uspokojivého konce. Leč - ani množství Carreyho mimoňských hlášek a vtípků pro znalé nedokáže zabránit zmíněnému sklouznutí ke schématičnosti. Nebýt plejády slavných herců (mj. v titulcích neuváděný Dustin Hoffman), hravé morbidity při vymýšlení rozličných zákeřností a zapojení vypravěče, tedy samotného autora (s hlasem Judea Lawa), film by malinko nudil. Nevím, jak to vypadá s pokračováním, zda-li tento ambiciózní projekt naplnil očekávání, přesněji pokladničky producentů, ale přinejmenším kvůli možnosti opět pohledět na Emily Browning, lehce připomínající mladou Scarlett Johansson, bych jím nepohrdnul. Apendix: Dlouhé, přesto až do konce fascinující závěrečné titulky doporučuji zhlédnout už pro to množství známých jmen herců i ostatních členů štábu. 80% Zajímavé komentáře: Adrian, k212, Vitason, T2, Fr , PALINO, El Loco(25.6.2008)

 • Falko
  ****

  Tento film posobil na mna, akokeby ho natocil samotny Tim Burton a mozno sa reziser Silberling pokusil nadviazat na jeho uspechy. Ja osobne som vzdy mal nejakym sposobom rad Silberlingovho CASPERA z roku 1995 alebo nadhernu fantasy dramu s Meg Ryan MESTO ANJELOV (1998). Od tohto filmu som mal asi velke ocakavania. Pacil sa mi aj pribeh, aj Jim Carrey, ktory mi akosi pripominal zleho GRINCHA (2000). Meryl Streep bola super, ako vzdy, ale cely film sa mi zdal byt akysi chladny na to, aby vo mne vzbudil nejake emocie, takze bavil ma, ale staci mi na jedno pozretie. Prekvapenim pre mna bolo mihnutie sa v malej ulohe Dustina Hoffmana, ktory si uz s Meryl Streep zahral v drame KRAMEROVA VS. KRAMER (1979)... 11.03.2009 ____ Jim Carrey - (Gróf Olaf) +++ Liam Aiken - (Klaus) +++ Emily Browning - (Violet) +++ Jude Law - (Lemony Snicket - hlas) +++ Meryl Streep - (Teta Josephine) +++ Catherine O´Hara - (Sudkyna Straussová) +++ Billy Connolly - (Strýko Monty) +++ Timothy Spall - (Pán Poe) +++ Dustin Hoffman - (Kritik) +++ Produkcia: Barry Sonnenfeld +++ Hudba: Thomas Newman +++(11.3.2009)

 • Ruut
  *****

  jeden z nejlepších dětských filmů jaké jsem kdy viděl. Jim Carrey neustále zábavně přehrává a užívá si roly strýčka Olafa. Skvěle vybrané byly i představitelé nebohých dětí Baudelairovic. Naprosto úchvatná je i vizualní stránka filmu. Za tak krásně roztomile depresivní kulisy by se nemusel stidět ani Tim Burton.(3.7.2006)

 • k212
  ****

  Tento filmík je pro mne osobně velmi milým překvapením, jelikož jsem zprvu po zjištění -že hlavní role připadla Jimu "xichto-debilovi" Carreymu- očekávala druhé Kdovíky spolu s křenícím se Grinchem, schovaným pod tunou masek. Toho druhého jsem se dočkala, naštěstí v přiměřené až umírněné verzi (sláva!). Nyní - pár hodin po shlédnutí- vůbec nelituji, protože jsem strávila příjemnou hodinku a půl v originálním, iluzorním světě-nesvětě barev, hříček, podivných figurek (pozn. skvěle odehraných), nelogického osudu a řady nešťastsných příhod. Ukázalo se, že tohle všechno je taková hodně černohumorná hračička pro starší, neboť se dost dobře nedá říci, že Lemony Snicket je filmem pro děti. Pravdou také je, že ono tmavé a originální vizuálno hodně asociuje na Burtona. Ale Burton to prostě není, už jen třeba pro hudbu od Newmana, neboť ta je neotřelá, divná a přesto tak charakteristická. Řada nešťastných příhod je také dospělým filmem pro své herecké výkony -nepočítaje v to Carreyho, který ve své umírněné formě předvádí, pouze to, co umí - dětské postavy vypadají, jednají a přemýšlí v určitých směrech jako dospělí, v některých situacích dokonce předčí samotné dospěláky, v některých zase ne, pravda. Mladí herci předvádějí pozoruhodné výkony, stejně tak přihrávky od dospěláků Meryl Streepové, Billyho Connollyho, Luise Guzmána, stojí za to. A teď k tomu horšímu ... děj -vzato velmi povrchně - je nápaditý. Pokud však začnu nihilisticky šťourat -čemuž prostě neodolám- je nedotažený, občas nelogický, ale ne vyloženě špatný. Vizuální stránka je nápaditá snad až úchvatná, dokonce i takové závěrečné titulky se stávají příběhem o sobě samém (kdo neviděl nepochopí).(3.6.2005)

 • - Daniel Handler (autor predlohy) mal jasnú predstavu, kto by mal Olafa hrať: “Boris Karloff by bol skvelý. Bohužiaľ, už je tridsaťpäť rokov po smrti.“ Rola tak pripadla Jimovi Carreymu, ktorý o nej tvrdí, že sa už dlho so žiadnou rolou tak nestotožnil. (genetique)

 • - Meryl Streep vzala roli Josefíny poté, co ji přesvědčila její dcera, která navrhla secesní image její postavy. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Původně měl snímek režírovat Barry Sonnenfeld. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace