poster

Úniková hra

 • USA

  Escape Room

 • USA

  The Maze

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Escape Room

 • Austrálie

  Escape Room

 • Kanada

  Escape Room

 • Velká Británie

  Escape Room

Drama / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2019, 100 min

Režie:

Adam Robitel

Kamera:

Marc Spicer

Producenti:

Ori Marmur, Neal H. Moritz

Střih:

Steve Mirkovich

Scénografie:

Edward Thomas

Kostýmy:

Reza Levy
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • silentname
  ****

  Neviem ako na tom boli ostatní, no ja som bol na "Escape Room" veľmi zvedavý. Tento koncept je pre mňa dostatočne fascinujúci na to, aby si ma film pripútal. Minulý rok som videl iný film s názvom "Escape Room", ktorý popravde toho moc neukázal. Tentokrát som však mal pocit, že sa z konceptu vyťažilo oveľa viac. Atmosféra jednotlivých miestností je spracovaná veľmi dobre. Jednotlivé hlavolamy fungujú a film rozhodne vie spracovať miestnosti tak, aby boli pre mňa ako diváka zaujímavé a atraktívne. Takže v tomto smere som veľmi spokojný. Moje problémy s filmom? V prvom rade sme nemuseli vôbec do toho dávať úvodnú scénku. Alebo ju minimálne posunúť na iné miesto vo filme, pretože to veľmi filmu ubližuje. Prečo? Pretože tým film veľmi veľa spoiluje. A to nebolo vôbec treba. Rovnako si myslím, že keby film skončil o 2 minúty skôr, tak by to bolo silnejšie a viac by som bol navnadený na pokračovanie, ktoré podľa všetkého tvorcovia chcú robiť. Teraz tam opäť dali nejaký náznak. A menej je niekedy viac. Čo sa postáv týka, je trošku problém sa s nimi nejako stotožniť, lebo je nám ich osud viac menej jasný. Možno je tu jedno prekvapenie, ale to je asi tak všetko. A čo sa týka Jasona... jop, to je skutočne odporný chlap. Ostatné postavy sú okey, no asi by som chcel vedieť o nich viac a najmä mať väčší dôvod im fandiť. Deborah Ann Woll je skvelá, Taylor Russell tomu dáva všetko čo môže a asi som jej fandil aj najviac. A čo sa týka hlavolamov, fungovali podľa mňa veľmi dobre. Napätie vo filme je a rozhodne platí, že ktokoľvek mohol umrieť. Celkovo hovorím, že som s filmom spokojný. A ak bude avizované pokračovanie, som na to pripravený. Hodnotenie: B(12.1.2019)

 • filmfanouch
  ***

  Takže Úniková hra.... Režíruje Adam Robitel, který nám minulý rok nabídl Insidious 4: Poslední klíč (nejlepší díl série!) a scénář píší Bragi F. Schut (Hon na čarodějnice) s filmovou scénáristickou debutantkou Marii Melnikovou. Toto trio přitom stojí právě za Únikovou hru, která už z trailerů dávala najevo, že někdo chystá novou přístupnější variaci na Saw. Jaká ve výsledku je? Slušně vypadající trailery nelhali: Úniková hra je ve výsledku řemeslně zvládnutý produkt- svižný, zábavný a technicky dostačující. Robitel má celkem funkční vizuální cit a dokáže za málo peněz naservírovat slušně zvládnuté pasti, které ve výsledku strkají do kapsy téměř všechny pasti z filmové série Saw. Úniková hra je spíš PG-13 bratranec Sawu, než jeho přímý nástupce. Není tak brutální a především jeho postavy jsou tak nějak lidsky věrohodnější. Série Saw má ve finále lépe prodaný zvrat (téměř ve všech svých dílech) a především zajímavější. Tady jsem měl především ve finále pocit jako by si tvůrci mysleli, že diváka hodně překvapili a nenechali ho dýchat a mysleli si, že snadno strčili do kapsy finále z prvního Sawu, kterému se dodnes říká Hello Zepp. Ve finále ale finále žádným velkým překvapujícím zvratem není a vše to na rozdíl od prvního Sawu láká spíš k dalším možným pokračováním.... Přesto je Úniková hra ve výsledku fajn zábavný produkt. Prvních 20 minut je možná až příliš zdlouhavých a tak nějak zdržují děj, od 20 minuty to ale vše celkem důstojně začne utíkat a především to nějak funguje po všech stránkách. Každá jednotlivá úniková místnost je zajímavě dekorativně vymyšlena a především má Úniková hra velice dobré obsazení. Deborah Ann Woll je fajn, Taylor Rusell dokáže prodat přeměnu z tichého brouka v drsnou bojovnici o přežití, Jay Ellis neurazí, Tyler Labine je v pohodě a Nik Dodani zábavný, králem filmu je ale Logan Miller- tato bývalá Disney Channel hvězda je podle mně čím dál tím lepším hercem a pokud na sobě začne ještě víc pracovat a dočká se pár zajímavých rolí, větším mu velké herecké hody.... Robitel dokáže každé scéně dát ten správný nádech a především bojová sekvence na tripu je prodaná tak orientačně nefunkčně, že to ve výsledku funguje reálné. Konec pak celkem zklame, jelikož za mně obsahuje spoustu děr, které se ani nedají nějak smysluplně vysvětlit... a i když je epilogová scéna ve výsledku jedno menší WTF, celkem funkčně naláká na téměř jisté pokračování. Úniková hra se sice nezapíše do žádného žebříčku nejlepších horrorů nebo thrillerů všech dob, minimálně jako slušná oddechovka to funguje. A i když je ve finále pointa líná a několik scén přitažených až příliš za vlasy, Únikovou hru 2 si klidně do těch 2 let dám....(2.2.2019)

 • miguel_111
  ****

  Celkom pozerateľný mix SAW a Kocka. Herci sympatický takže s nimi človek celkom sympatizuje. Vizuálne v pohode a je vidno rozpočet a celkovo pasce a miestnosti s pascami vynikajúce zvládnuté. Hudba dobrá a človeka vtiahne do deja. Stále sa niečo deje takže sa človek vôbec nenudí. Pointa v pohode. Návštevu kina určite neľutujem. Pre mňa 70%.(12.1.2019)

 • Remedy
  ***

  Sympatický klon Saw a Kostky těžící především ze současného boomu únikových her. Je to konzumní zábava v každém ohledu, která po celou stopáž jen tak klouže po povrchu, jenže ono to úplně stačí. Navíc je to hodně napínavé a pokud jste někdy reálně hráli nějakou únikovou hru, asi si to celé užijete ještě o něco více. Místnosti s úkoly skvěle propracované, herci obstojní, řemeslné provedení na úrovni. Hned bych si dal pokračování.(12.2.2019)

 • Kordus
  ****

  Pokud myslíte, že je Kostka moc stará a kanadská a Saw až moc krvavé a nechutné, přichází konečně ta správná variace i pro vás. Sám jsem si několika Escape Room prošel, ale naštěstí jediná věc, která se během toho pošramotila, bylo ego. Nikdo na mne nevyrukoval s místností v podobě horkovzdušné trouby ani jinou lahůdkou. Na druhou stranu taky žádná únikovka nevypadala tak úchvatně jako některé zdejší "pokoje".(2.2.2019)

 • - V květnu 2018 bylo oznámeno, že film má mít premiéru na konci listopadu 2018. V červnu 2018 byla premiéra přesunuta na 1. 2. 2019 a nakonec měl film premiéru 4. 1. 2019. (Varan)

 • - Premiéra filmu byla v Polsku odložena, když v zábavním centru pro únikové hry zahynulo pět patnáctiletých dívek. (Bioscop)

 • - Natáčení skončilo v lednu 2018, natáčelo se v Jižní Africe. (Varan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace