poster

Climax

 • Francie

  Climax

 • Slovensko

  Climax

 • Austrálie

  Climax

 • Velká Británie

  Climax

Drama / Horor / Taneční

Francie, 2018, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  ****

  Intenzivní, tísnivé a opulentní formou. Film, který vlastně nemůžu nikomu doporučit (dvojnásob ne lidem, kteří Gaspara Noého neznají), protože jeho sledování je každou minutu více a více nepříjemné. Ve výsledku jsem však cítil nejen úlevu z útěku ze sálu, ale hlavně postupný pocit pronikání do celého "utančeného cirkusu". PS: málokterý film dal mému ťukání prsty na koleno tak pevnou a dlouhou melodii, některé scény jsem i díky hudbě vnímal jen s odstupem (jako poletuíjcí kamera...)(1.11.2018)

 • Vančura
  ****

  Hodně se mi to líbilo, byť ne bezvýhradně. Vadil mi ten zdlouhavý úvod s nesnesitelně banálními interview se všemi protagonisty, nesedla mi tam ta Angie na konci (Stouny jsem nikdy moc nemusel a tato jejich notoricky ohraná skladba na mě v kontextu jinak bezchybného soundtracku působila jako pěst na oko) a konečně mi občas vadila chaotická kamera, která mi bránila vnímat, co se vlastně děje na scéně. Jinak za mě ale velké nadšení - ten film má strašně zajímavý výběr herců, ta dlouhá taneční scéna je naprosto geniální, dokonalá hudební a obrazová stránka je kapitola sama o sobě, a celkově jsem v kině u Climaxu prožíval pocit, že jsem takový film asi nikdy neviděl. Takže už jen za tu velkou porci filmařské invence palec nahoru.(2.11.2018)

 • Oktavianus
  ***

  Nejsem si vůbec jist, zda se mi to líbilo. Nejsem si vůbec jist, kolik kvalit film vlastně má. Nejsem si jist, zda všechny symboly jsou vlastně symboly - hned na úvod, kdy v televizi sledujeme představení jednotlivých tanečníků, je možné si všimnout knížek kolem. Dobře jsou vidět tituly o Fritzi Langovi, Murnauovi, knihy s názvy Suspiria a podobně... ale nejsem si vůbec jist, zda to mělo nějaký reálný dopad ve filmu a šlo o inspirační zdroje, nebo se jednalo jen o náhodu. Dost se mi totiž při sledování Climaxu vybavoval dialog ze Simpsonových, když si Vočko změnil hospodu a dal třeba židle na strop: "To je PM, dobrý, ne?" - "Co?" - "Postmoderna!" - "?" - "No dobře, samoúčelná úchylárna." A přesně tak na mě Climax působí. Jak jinak si vysvětlit závěrečné (?) titulky, které proletí filmem zhruba uprostřed stopáže? Nepochybuju o tom, že jinde než v kině se na to dívat nedá. Už první půle, kdy se střídaly jednotlivý dialogy, jak by kdo koho chtěl ojet, se táhla. Druhá půle, kdy všichni byli sjetí, se sice netáhla, ale v počítači bych ji nedal, taky by mě nudila. Paranoie a šílenství jsem nějak nemohl uvěřit. A filozofickýmu podtextu, ujasňovanýmu na průběžných rádoby hlubokomyslných citátech, už vůbec.I navzdory účasti Sofie Boutelly, kterou jsem si dosud jako blondýnu neuměl představit, a taková je z ní kočka. Gaspar Noé mým oblíbencem ale fakt nebude. Pokud tento film tak moc ohromil Cannes i - co tak čtu ve zdejších komentářích - Karlovy Vary, je to další doklad toho, proč se podobným akcím vyhýbám a vyhýbat vždy budu.(25.10.2018)

 • SeanLSD
  ****

  Viete, ze nemozem inak, ale Gaspar mohol aspon raz krotit tu svoju naturalisticku nemilosrdnost, a ponat psychedelicky tanecny film aj ako prijemnu skusenost a nie ako protidrogovu agitku, vyberajucu vzdy tie najhorsie moznosti paranoje, stadoviteho sialenstva a behavioralnej krutosti. Pretoze aj ked si velmi dobre dokazem predstavit, aky zdrvujuci efekt by mohla mat na heterogennu nepripravenu skupinu sebestrednych, s fyzickym svetom uzko spojenych tanecnikov poriadna davka LSD, co si naopak predstavit neviem je, do akej miery temne, destruktivne osobnosti by sa to tam museli zist, aby sa vecierok vyvinul takto apokalypticky, na uplny zostup do pekiel. Noe, ktory o drogach a psychedelikach neppchybne vie svoje, by im takuto strasidelnu reklamu robit nemusel. Popritom je paradoxom, ze uvodna polhodina pred padom do temnoty je to najopojnejsie, najstastnejsie, najeuforickejsie co kedy natocil. Autor filmu sa vraj vyjadril, ze hercom nechal volnost v dialogoch a mohli si vybrat, aky osud bude mat ich postava. Ak im naopak v tancovani moznost nedal, dufam ze sa od neho este dockame nejakej dalsej podobnej explozivne kreativnej tanecnej organizovanosti. Toho peklicka naopak uz by skor stacilo!(25.11.2018)

 • Mr.Cinephile
  *****

  Upřímně? Climax je zážitek na celý život a je úplně jedno jestli si ho někdo zamiloval a nebo k smrti nenávidí. Nezvyklé a orignální pohyby kamery, nikdy nekončící hudba, která tepe do živého a udává filmu rytmus. Úvodní taneční sekvence je dokonalá a kdyby mi někdo řekl, že budu po celou délku na film naprosto uhranutě čučet a užívat si tu změnu nálad, barev, chování atd., navíc u Noého, tak bych mu dal facku. Sangría ještě nikdy nechutnala tak hořko-sladce jak teď. [kviff](7.7.2018)

 • - Jméno postavy Selva navrhla sama Sofia Boutella, jelikož se tak jmenovala její babička. Gaspar Noé jméno schválil, protože se mu líbilo. (ver_mah)

 • - Jeden z důvodů, proč Gaspar Noé natočil svůj film Climax v rekordním čase, prý byly peníze. „Byl jsem finančně úplně na mizině a měl jsem zaplatit asi 50 tisíc euro. Potřeboval jsem práci, vypadalo to, že budu muset vzít zavděk reklamou na parfém. A parfémy považuji za vůbec nejhorší věc na světě. Byla by to práce pro nepřítele.“ (Zdroj: Aerofilms)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 13. května 2018 na Cannes FF. (Stoka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace