poster

Amatéři

 • Švédsko

  Amatörer

 • anglický

  Amateurs

 • Slovensko

  Amatéri

Komedie

Švédsko, 2018, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • killerbean
  ****

  Najviac tomuto filmu ublížil fakt, že je prezentovaný ako komédia. A aj keď tu bolo pár vtipných scén, skôr ide o sondu do dnešnej švédskej spoločnosti. Vidíme tu rôzne národnosti, množstvo predsudkov, komplikované vzťahy a neistú budúcnosť malého švédskeho zapadákova. Aida a Dana sú kamarátky, ktoré si povedia, že natočia lepšie propagačné video, ako najatý odborníci. Odkrývajú tak množstvo problémov malomesta, ktoré sú ale žiaľ len načaté a žiadna téma nie je rozobratá do väčších detailov. Aj napriek tomu ale ide o zaujímavú sondu s odhaleniami, ktoré nie sú na prvý pohľad viditeľné. Zaujímavá je aj téma filmárskej etiky pri tvorbe dokumentov a otázka, čo je a čo nie je už za hranou. Vcelku vtipné tiež bolo sledovať deformovanie reality pre potreby ukázania sa v tom najlepšom svetle, aj keď to nemalo s realitou nič spoločné. Amatéri ma teda trochu sklamali v komediálnej rovine, avšak problémy ktoré načali sú viac ako aktuálne a preto je tento film určite zaujímavý. 70% Scandi 2019 - Kino Lumiere(20.1.2019)

 • Janega
  **

  Keďže som mal celú kinosálu len sám pre seba, myslel som si, že môj filmový zážitok neskazia žiadni otravní spoludiváci. No nakoniec ho skazil samotný film. Ak sa nejaký jazyk nikdy nebudem učiť, tak je to švédština, ktorú je ťažko už len počúvať. Je to ako lámanie jazyka o drevo. Hlavnými hrdinkami sú dve lesbické tínedžerky- tlstá nesympatická cigánka a ešte nesympatickejšia švédska Indka, u ktorej som mal do polovice filmu problém odhadnúť pohlavie, až pokým ju vo filme nenazvali dievčaťom (ale aj tak si myslím, že je to hermafrodit). Pokiaľ sa vám americké decká vo filmoch zdajú otravné, tak tieto dve nány ich vo všetkom predčia. Pokiaľ by sa tento film nakrútil ako ľahká úsmevná komédia s propagáciou švédskeho vidieka, kde by šlo len o to kto z koho natočí lepší film, bolo by to ešte fajn. Lenže potom prichádza druhá polovica filmu, kedy sa začína film hrať na filozoficko-sociologickú sondu spoločnosti. Táto stránka filmu je však ťažko uveriteľná a nejde ju brať príliš vážne. Ďalšiu severskú filmovú projekciu odkladám na neurčito.(9.2.2019)

 • Duotone28
  **

  [SCANDI_2019] Najprv som si hovoril ze mozno len v nespravny cas na nespravnom mieste, ako sa obcas povie, ked nieco nesadne. Preto som to nechal v hlave vychladnut a ohodnotil som to az na druhy den. Ale vysledok ostal rovnaky:). Nudne, nezazivne, a navyse s nesympatickymi hercami a hroznou piesnou na konci v titulkach Nazdar:)(20.1.2019)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace