poster

Paříž 15:17

 • USA

  The 15:17 to Paris

 • Slovensko

  15:17 Paríž

 • Kanada

  The 15:17 to Paris

 • Nový Zéland

  The 15:17 to Paris

 • Austrálie

  The 15:17 to Paris

 • Velká Británie

  The 15:17 to Paris

Drama / Životopisný

USA, 2018, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Johnny.ARN
  ***

  Clint to režíruje tak svojsky. Spočiatku možno budete hromžiť, prečo toto a hento, ale v konečnom dôsledku si uvedomíte, že natočiť celovečerný film len o útoku vo vlaku tak ako sa stal bolo nemyslitelné. Pokial by tam nehral Neeson, vtedy sa to dá. Rozhodne je to ale pozeratelné, gradujúce a vôbec mi nevadilo, že chalankovia sú skutoční hrdinovia a nie herci. Aspoň to bolo prirodzené. A veď ani nemali čo hrať, takže v pohode. Terorizmus je zlo a my sme počernejším vymeteným bradáčom otvorili dvere. Tak teraz sa nečudujme. 3 z 5(16.9.2018)

 • sadlokan
  *****

  Já to teda vopálim na***** v rámci žánru"dokudrama".V reálu zkrátka většinou nic dlouho netrvá a ani to neni žádná velká prdel.Vlastně jediná srandina,ale zase tak obří,že by jí jeden pohledal na celém široširém světě teroristo-partyzánském,je seklej kalach.A-mimochodem,co se týče patriotismu,se tady Clint drží docela při zemi.,Na jeho poměry,blonďáka hodnýho.(28.7.2018)

 • castor
  ***

  Na zdi má plakát z Kubrickovy Olověné vesty, vedle v baráku nejlepšího kámoše a ve škole tak trochu problémy s ředitelem. Spencer je obyčejný kluk s obyčejnými trablemi dospívání. I když slova jako selhání, průměr nebo zklamání slýchává docela často. Hledání místa v životě ho čeká stejně jako kamarády Aleka a Anthonyho. Nakonec se najde v armádě a společně se svými přáteli zmaří pokus o teroristický útok marockého sympatizanta Islámského státu, kterému v rychlovlaku jedoucím z Amsterdamu do Paříže selhala automatická zbraň, takže tři stovky nábojů zůstaly jen v batohu. Legendární Clint Eastwood znovu zvolil skutečnou událost, jenže tentokrát na to jde velmi unyle a až televizně (dokonce jeho dvorní kameraman Tom Stern obrazově nijak zvlášť nepotěší), bez velkých jmen (a s experimentem v podobě skutečné trojice hrdinů) se pokouší o civilní podání, absentují tu dramatické scény (pochopitelně vyjma té stěžejní), klukovská léta vůbec nevtáhnou, přesto je ve výsledku vlastně docela odvážný. Protože se vydává cestou, kterou bychom od něj asi úplně nečekali. Ano, Clint se pokusil dostat svým hrdinům víc pod kůži a nejen je letmo načtrtnout, přesto to úplně nevychází. Nijak jsem se o trio nebál, nijak mi nepřirostlo k srdci. Příliš výsledku nepomáhají ani dialogy, které místy hodně tahají za uši. Docela škoda. Hůl nad Clintem ovšem rozhodně nelámu.(17.5.2018)

 • PEZ
  ***

  Úplne iný film, aký by človek čakal po prečítaní obsahu, alebo pozretí traileru. Film zameraný vyslovene na predchádzajúci život hlavných troch hrdinov, popis udalostí, ktoré ich neplánovane doviedli k danému teroristickému útoku. Je to taká povinná jazda Clinta Eastwooda, ktorá neurazí, ale ani ničím neprekvapí, jediné čo stojí za zmienku je, že hlavné postavy hrajú skutoční hrdinovia daného incidentu - to je vec nevídaná. Miestami to bolo vidieť, ale našťastie iba občas a musím uznať, že ako neherci zahrali seba samých parádne. 7/10 [#7/2018](18.2.2018)

 • M.i.k.e
  ****

  po všech těch ne zrovna kladných hodnoceních jsem se posledního Clintova kousku bál a jsem tak moc rád,že zbytečně.15:17 není žádným vrcholem kinematografie,ani žádným dalším United 93,ale pouze obyčejným filmem,který vypráví příběh tří obyčejných kluků,kteří nakonec byli ve správný čas na nesprávném místě.I když jsem tomu ze začátku úplně nevěřil,fakt,že se Eastwood ubral cestou kde se zaměřil na 3 hlavní postavy od dětství a nechal je během filmu dojít až k inkrimonované situaci filmu akonec pomohlo,stejně jako fakt,že hlavní role svěřil reálným postavám.Četl jsem že i za to byl hojně kritizován,ale všichni 3 zvládli svoje "role" s přehledem a pomohli tak k oné ve finále příjemné "obyčejnosti" a civilnosti filmu...70%(7.5.2018)

 • - Spencer Stone má ve scéně z dětství v pokoji plakát k filmu Dopisy z Iwo Jimy (2006), který režíroval Clint Eastwood. (Rominator)

 • - Hrdinskí záchrancovia dostali od prezidenta Françoisa Hollanda najvyššie francúzske vyznamenanie, Rad čestnej légie. (krasomama)

 • - Približne osem týždňov po útoku na vlak Thalys bol Spencer Stone bodnutý niekoľkokrát do zadnej časti Jamesom Tranom mimo centrálneho nočného klubu v Sacramente. Stone utrpel poškodenie pľúc, pečene a srdca a musel sa podrobiť núdzovej operácii. V roku 2017 bol Tran uznaný vinným z pokusu o vraždu a odsúdený na 9 rokov za mrežami. (WalterIK7)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace