poster

Overlord

 • Nový Zéland

  Overlord

 • Austrálie

  Overlord

 • Velká Británie

  Overlord

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller / Válečný

USA, 2018, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • stration
  ****

  Nadupaná blbovina, u které jste chvilku jako v COD2. chvilku jako vojín Ryan, chvilku X-Men, chvilku Dad Snow. Všechno to ale kupodivu funguje na výbornou. Bohatí producenti jsou na tom vidět, takže výsledek je fakt realistický. Krev se taky najde, a tak nezbývá, než Overlord vřele doporučit jako lahůdku na sobotní mírumilovné dopoledne.(9.2.2019)

 • darkrobyk
  ****

  Příjemné překvapení. Od masakrálního úvodu v letadle a seskoku mezi výbuchy a svištícími kulkami se děj až do konce nezastaví. Šílený doktor, ďábelské experimenty, laboratoře v podzemí starého kostela a armáda tisíciletých vojáků, co zajistí Německu vládu nad celým světem. Adepo mi sice lezl po většinu času na nervy, ale nakonec vše tak nějak dokoulel ke zdárnému konci. Overlord hodně připomíná akční filmy 80. let, kdy hrdina proběhne bez škrábnutí deštěm kulek a v patách mu exploze stíhá explozi, kdy před tím dokázal projít tam a zpátky opevněným kostelem plným po zuby ozbrojených skopčáků bez povšimnutí. Já se nadto tentokrát povznesl a užil si krásně brakový, šestákový příběh s pěkným vizuálem, mrtvolami a temnou atmosférou zejména v počátku. Hodně fantastické (tedy naprosto nereálné, čímž nemyslím jen zombie, ale příběh celkově) a nenáročné, pro chvíli oddechu jako stvořené.(13.2.2019)

 • Morholt
  ****

  Černoch mě štval. Ani mi tak nevadilo, že tady neměl co dělat, jako spíš to, že jeho postava mi vytrvale lezla na nervy. Ale pokud se zrovna nechoval jako idiot, tak se jednalo o solidní řezničinu s překvapivě slušnou technickou stránkou. Pokud bych se měl zmínit o nějakých detailech, tak bych vybral prosící hlavu a je velká škoda, že podobných zákusků tu nebylo víc. Co se válečných hororů týče, tak se jedná o špičku, ale přesto mám neodbytný pocit, že to mohlo být mnohem lepší. 70%(5.2.2019)

 • Corpsegrinder
  ****

  Bavil jsem se celý dvě hodiny. Ano neni to nic co by posadilo na prdel ale v rámci hororů z 2. světový to nejenže vypadá celkem slušně natočeno, ale hlavně to drží pozornost. Set design byl moc pěknej a uvěřitelnej, zvuková stránka filmu silná (takhle kulervoucí zvuk střelby potřebuje každej film) a najde se i trocha výživnýho gore kde uletí pár hlav nebo noh. Možná mohlo bejt víc monster a transformovanejch vojáků. Postavy trochu slabší, toho drsnýho korporála Kafku jsem tomu frajerovi z 22 Jump Street nevěřil, kupodivu uvěřitelná mi přišla ta holka což je většinou kámen úrazu většiny filmů neboť to bejvá právě naopak. Je to tak mezi 3 a 4 hvězdama ale dám víc protože proč ne.(5.2.2019)

 • Nach
  ***

  Průměrná válečná hororovka, která oprašuje snahy Třetí říše na nové zbraně a revoluční vědecké experimenty. Musím přiznat, že pojetí tu je velice epické. Celistvost béčková a herci přijatelní. Efekty se navíc podařily a podzemí kostela je lahůdková hororovka. Áčkovost od toho snad ani nejde čekat a v rámci žánru a možností, které tvůrci měli, zde skutečně ždímali maximum kvalit. Výsledek je tedy krvavá podívaná s celou řadou klišé, které ale v tomto pojetí nijak neubližují. Palec nahoru a tři slunce (skoro čtyři). 70%(16.2.2019)

 • - Písnička, která hraje na konci filmu, je „Bridging The Gap“ od Nas. (Bioscop)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 22. září 2018 na Fantastic Festu v USA. (Stoka)

 • - Producent J.J. Abrams na CinemaConu 2018 oznámil, že Overlord navzdory dřívějším spekulacím nebude patřit do Cloverfield univerza. (NiWi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace