Abychom si rozuměli, Johnnyho Englishe (
Rowan Atkinson), penzionovaného tajného agenta, který se na stará kolena stal učitelem, by do služeb vlasti za normálních okolností nepovolal ani ten největší šílenec. Jenže jistý geniální počítačový hacker odhalil identitu všech aktivních agentů britské tajné služby a premiérka (
Emma Thompson) rázem připomíná pověstného tonoucího, který by se rád chytnul i stébla. Shodou jemu vlastních nešťastných náhod je Johnny English tím jediným, kdo svou zemi může právě teď zachránit. Co na tom, že si absolutně netyká s nejnovějšími technologickými hračkami. Jak sám říká:
„Digitálního padoucha můžete dopadnout jedině s analogovým přístupem.“ English se navíc vydává do akce vybaven věrným asistentem Boughem (
Ben Miller), který po něm obvykle uklízí následky jeho činů. První kroky obou mužů míří na Azurové pobřeží, kde se tajemný padouch vyskytoval naposledy. Zde se odehraje první kapitola souboje digitálního génia s analogovým blbcem, souboje, který zdaleka nemusí být tak jednostranný, jak se na první pohled zdá. Na straně Johnnyho Englishe jsou totiž nejen věrný Bough a Spravedlnost, ale i schopnost udělat vždy to nejhorší možné rozhodnutí a vyjít z takové situace bez ztráty kytičky.
(CinemArt)
kenkaku
No těšil jsem se a to byla chyba... čekal jsem že se pobavím a ono to bylo takové... jiné. Asi nejvíc je ve filmu znát utahování si z moderní doby (viz formulář o předávce zbraně, výběr auta, narážka na elektromobil... atd). Není to vyloženě trapas, ale nejsem tak nadšený jako u #2. Humor je příliš čitelný. Nedokázal překvapit (viz Susan minule). A to je škoda. Je to tedy jen průměr. Jestli z toho udělám podprůměr uvidím až po druhém shlédnutí.(14.1.2019)
orkadimenza
Kdo viděl předchozí dva díly, nebude nijak zvlášť nadšený. Třetí Johnny English servíruje již okoukanou zábavu, a to nejen ve smyslu "všechno vypadá dobře->Johnny to posere nějakou hloupostí->zázrakem vše zachrání", ale i v jednotlivých segmentech, viz. záměna CD v jedničce vs. záměna telefonů zde nebo důvěra vlády v hlavního padoucha. Scénáristickou banalitu film ukázal hned v prvních 10 minutách při odbourání britského tajného systému z nezaheslované Wi-Fi (smích), ale aspoň mě to ujistilo, že mohu mozek v klidu vypnout. Občas ale film dokáže rozesmát a potěší svým přístupem k moderním technologiím (i když teda scéna s VR byla dost originální). Chce ukázat, že staří agenti ještě nevymřeli, originálně vtipný už ale Johnny English nebude jako dřív.(17.12.2018)
ScarPoul
Nie je to prekvapivé ani to neposúva charakter niekde inde. Je to ten istý mix zaužívaných klišé a schém, ktoré tentoraz fungujú, lebo majú dynamiku, moderný presah a Atkinsona ktorý využíva aj svoje vizuálne pohybovo- mimické herectvo. Scény po zelenej pilulke boli fucking epic. Smial som sa a celkovo som si to príjemne užil. Aj koniec, vystrihnutý ako zo zlovestného Scooby-doo filmu nakoniec svojou prostoduchosťou pobavil. Olga stále nádherná. Rowan v super forme. Trošku nadhodnocujem , čo sa časom určite utrasie, ale fakt som si to náramne užil.(16.11.2018)
Xmilden
Nejvtipnější (konkurence je slabá) agent Anglie, znovu zasahuje. Minule se vracel a za moc to nestálo. Tentokráte to dopadlo o něco lépe. Vrací se Bough, který je určitě lepší pomocník než minule agent Tucker. Samozřejmě ti dva stropí zase pořádné zmatky. V celé sérii se většina gagů odehrávala kolem různých záměn, zmatků apod, v tomhle se třetí díl malinko pochlapil. Padouch není tak výrazný jak v minulých dílech, ale naproti tomu příběh se povedl určitě více. Volba Olgy Kurylenko se navíc povedla. 50%(8.1.2019)
Helmutek
Ten moment překvapení z jedničky se sice už neopakuje, jinak ale celkově rozhodně lepší než dvojka - těch scén, který byly zábavný, tam bylo dost na to, aby to jako příjemná odpočinková komedie obstálo. A mně osobně sedla i ta sázka na motiv starý vs. nový, resp. analogový vs. digitální atd. - sice tim nikdo Ameriku neobjevuje, ale k věku i stylu Englishe nedůvěra k novejm technologiím víc než sedne a ve filmu to jako leitmotiv smysl dávalo. Třeba u scény s floppy disketama jsem úplně nostalgicky zjihnul... Líbilo se mi i znovuangažování (zase oproti dvojce) parťáka Bougha, ta dvojice přece jenom funguje mnohem líp než Johnny samotnej. I ta Kurylenko byla celkem fajn, i když celkově samozřejmě platí, že film nic novýho nepřináší, děj je v zásadě plochej a předvídatelnej, a že za měsíc si toho už moc asi zase pamatovat nebudu - v tomhle mi jak Malkovich, tak nakonec i ta Imbruglia z jedničky pořád přijdou o ligu jinde.(8.12.2018)