poster

Roma

 • Mexiko

  Roma

 • USA

  Roma

 • Austrálie

  Roma

 • Nový Zéland

  Roma

 • Velká Británie

  Roma

Drama

Mexiko / USA, 2018, 135 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sidzej
  ***

  Žiaľ dejovo to nie je ani zďaleka tak prepracované ako som dúfal. Čakal som zaujímavejší dej aj viac dramatickejších momentov. Jediná skutočne pôsobivá scéna (pôrod) na 135 minútový film skrátka nestačí. Ale v podstate kus poctivej filmárčiny. Taký život obyčajnej rodinky koncom šesťdesiatych rokov, príjemné ale nič extra čo by ma výraznejšie zaujalo. Plus Cuarónovú posadnutosť dlhými zábermi bez strihu skrátka nechápem, ten film by mohol byť o dobrých 20 minút kratší a to bez toho aby v ňom chýbalo všetko podstatné.(1.1.2019)

 • silentname
  *****

  "Roma" sa na CSFD stal často spomínaným filmom posledné dni. Najmä z toho titulu, že veľa ľudí ho označovalo za jeden z najlepších filmov roku 2018. Ja som bol tiež zvedavý na to, čo sa pod týmto názvom ukrýva. A vďačne môžem povedať, že ma pán Alfonso Cuarón nesklamal a priniesol skutočne skvelý film, ktorý som si užil plným priehrštím a môžem skutočne oceniť. Úvod bol síce trošku zmätený a chvíľku mi trvalo zorientovať sa. Kto je kto? O čom to bude? Čo sa deje a podobne. No keď sa príbeh začne rozvetvovať, postupne to všetko začína dávať zmysel a jednotlivé kúsky puzzle zapadnú na miesto. Záverečných 30 alebo 35 minút ponúka pre mňa absolútne najsilnejšie momentky v celom filme, kde som prežíval ohromnú ľútosť a strach o to čo sa bude diať. Nebudem zachádzať do detailov, no mal som strach, že sa udeje niečo zlé. A mal som strach o všetky naše postavy. A je tu krásne vidieť ako sa môže malé nevinné bláznenie môže zmeniť na boj o holý život. Jedna postava sa tu ukáže ako skutočný hajzel a myslím si, že bude v mnohom potom aj zodpovedný za to, čo sa udeje neskôr vo filme. Tá čiernobiela tu pasuje krásne a celkovo má film skvelú atmosféru, ktorá ma nenudila. Vôbec som nemal pocit, že by ma film počas jeho dĺžky nudil a to je čo povedať. Takže musím aj ja vyjadriť svoju spokojnosť. Nemyslím si, že to bude môj najlepší film roku, ale aj tak ide o veľmi silné filmové dielo, ktoré potrebujem oceniť. Hodnotenie: A-(31.12.2018)

 • novoten
  ***

  Zvěsti nelhaly alespoň v tom, že se bude skládat pocta matkám a vůbec ženám. V jádru celého eposu ale nic jiného, než potvrzení známé pravdy, že krásnější polovičky jsou silnějším a pro život připravenějším pohlavím, nakonec není. Um, se kterým dokáže Cuarón vystavět komplexní dramatický oblouk uprostřed zdánlivě obyčejné situace, je nezpochybnitelný. Jediným, ale přes celý film se táhnoucím problémem, tak pro mě zůstává styl dávkování jednotlivých zvratů. Máloco mi je totiž proti srsti tak moc, jako když se v instantně vyvolané depresi nechá postava koupat v nepřerušeném záběru. Volá to po umělé pozornosti a celistvost rodinných i životních peripetií se mi rozpadá před očima.(17.12.2018)

 • ScarPoul
  *****

  V zásade jeden z tých filmov, ktoré sa systematicky dostávajú pod kožu. Začína to, ako všedná sociálna dráma a postupne to prechádza do vyhrotenej štúdie ľudských charakterov a vzťahov, ktoré môžu pôsobiť ako obyčajné, ale o to viac diváka zasiahnu. Kamera je neustále v pohybe. Žiadny záber nie je úplne statický. Všetko na obraze žije, dýcha a existuje. Cuarón dostal svojho času oscara za Gravity. Toto je niekde na úplne inej planéte. Hodnotovo aj technicky. Veľmi príjemný film - v zmysle, že prekvapí a zasiahne jednoduchosťou a zároveň komplexnosťou a farbistým vykreslením charakterov - zároveň značne nepríjemný, kvôli dvojici scén - nemocnica a pláž, ktoré budú rezonovať vo mne ešte dlho. Mám pocit, že mexický režiséri sú na vzostupe. A oceňujem každý film, ktorý sa nesnaží dať vode nejakú podobu.(30.1.2019)

 • O.Peta
  **

  Ach, to zas byl kus skvělé filmařiny. Jistou technickou dokonalost nelze upřít. Kamerová kompozice jednotlivých scén taky obohacující. Jinak ale odtažitý a bez šancí emocionálního dosahu, čemuž nepomohou ani herci neherci. Bohužel nejvíc si budu pamatovat chodbu posetou exkrementy, což mě nutí k zamyšlení, jak toho tolik ten pes dokázal vyprodukovat, nebo jen ty lidi byli tak líní a nechávali si je tam smrdět týden. Průměr 60%(30.12.2018)

 • - Diváci v kině sledují závěr francouzské komedie Velký flám (1966). (D.Moore)

 • - Jednotlivé scény filmu se natáčely v chronologickém pořadí. (radekgfx)

 • - Spoiler: Cuarónovi bylo 10 let, když se jeho otec rozhodl opustit rodinu. (radekgfx)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace