poster

Favoritka

 • Velká Británie

  The Favourite

 • USA

  The Favourite

 • Slovensko

  Favoritka

 • Austrálie

  The Favourite

 • Nový Zéland

  The Favourite

Drama / Komedie / Historický / Životopisný

Irsko / Velká Británie / USA, 2018, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lamps
  ****

  Přistoupíte-li na Lanthimosovu svéráznou životní poetiku a stylistické choutky, bude pro vás Favoritka dost možná nejzábavnějším filmem roku. Přestože rozčlenění do kapitol a některé obrazové deformace vyvolávají dojem pofidérnosti, tak absurdní vygradování konfliktu, hra s prostředím a osvětlením, herecké výkony a hudba jsou natolik dobré, že film plyne skoro stejně suverénně, jako kdyby ho kormidloval sám Kubrick. Je moc fajn, že v éře hollywoodského feminismu se bude prát o tolik oscarů snímek, v němž jsou ženské postavy buď nevzdělané a nerozhodné nebo nesnesitelné manipulativní mrchy. 85%(29.1.2019)

 • Alqarin
  ***

  Nejpřístupnější Lanthimos – odpadá jelenovská samohana, ale bohužel taky humrovská potutelnost. Výsledkem je cosi uspokojující choutky obyčejně vyhrazené pro Hru o trůny, tedy vzrušení z hnusáckého intrikaření. Cosi rezonujícího s aktuálnější situací se tu taky dá najít, ale upřímně se mi stejně pořád kradla na mysl otázka, proč točit zrovna tohle. Kdybych se rozhodoval podle synopse, a ne režiséra, v životě bych na to nešel.(21.1.2019)

 • Pajky3
  ***

  Portsmouth, 9.1.2019 Hodně zvláštní film, který se mi rozhodně netrefil úplně do vkusu. Dobová výprava byla super a hudební doprovod udržoval pozornost od začátku do konce. Všechny tři herečky sice hrají jako o život, ale čekal jsem od příběhu něco jiného. Na začátek roku 2019 jsem si tak jako první film v kině nevybral zrovna ideálně.(10.1.2019)

 • Matty
  ****

  Opulentně aranžovaná, famózně nasnímaná a zahraná romantická/převleková komedie, ve které si postavy namísto vyznání lásky říkají „Vypadáš jako jezevec!“. Neboť za jeden z nejlepších filmů loňského roku považuji ten, ve kterém žena svého partnera miluje tolik, že mu připraví omeletu z jedovatých hub, vítal jsem tuhle rovinu s radostí. Pokračování zde. 80%(2.1.2019)

 • hanagi
  ****

  Přehlídka pokřivených lidských charakterů. Jedinci, kteří se urputně snaží udržet si svou moc pomocí manipulace a ponižování, zatím co jim na paty šlapou jejich učenliví žáčci, aby je za pomoci ještě rafinovanějších úskoků vyštípali z pohodlné pozice a sami dosedli na jejich post. To vše zabalené do balíčku s nádhernou výpravou a velkoryse nasnímané.(6.2.2019)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace