poster

LEGO® příběh 2

 • USA

  The Lego Movie 2: The Second Part

 • Dánsko

  LEGO Filmen 2

 • anglický

  The Lego Movie 2

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy / Muzikál

USA / Dánsko / Austrálie, 2019, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • husokachna
  ****

  Líbilo se mi to a nebojím se říct, že chvílema možná i víc než první díl. A ano, i mě hrálo v hlavě, proč sakra dělat druhej díl...a jak, aby to nebylo trapný. A myslím, že trapný to není a povedlo se to jak mohlo. Moment překvapení je sice pryč, pointa je v podstatě jasná od třetí minuty, ale člověk si může pořád hledat analogie lego světa s tím opravdovým. Jsou tam, ale nejsou bůhvíjak na sílu. Výtku, kterou slýchám vůkol, že to skáče z místa na místo, nemá to nějakej pevnej příběh, neberu, protože to přesně dělal i první díl. Jen v tomto případě už VÍME, a tvůrci si uvědomují, že jsou v koutě a tak se s tím nese*ou a přechází na jinou úroveň vyprávění. Proto tady máme intermezza, kdy se odmaskuje fantazie (a vidíme kosmickou loď, která si před chvílí svištěla kosmírem, zavěšenou na provázku), máme tady sebeuvědomující humor, meta hlášky (přehlédnutelný odkaz na Chrise Pratta a jeho zhubnutí, paráda). A jak mě v poslední době všechny ty meta věci nebaví (mírně řečeno), tak tady mi to absolutně nevadilo a naopak mě to královsky bavilo. Humor je parádní, dabing to (asi) moc nekazil a třeba songy (aha takže on je to muzikál :-)) v češtině jsem si vyloženě užil. Jo, tohle bylo fajn, šel jsem na to s nulovým očekáváním (oproti jedničce) a proto jsem možná byl spokojenější než před pěti lety. PS: a dinosauři jsou borci - vestovní kámoši, pecka.(11.2.2019)

 • Nevka
  *****

  Pohlcen nadšením nakonec přecházím k plnému hodnocení. Phil Lord a Christopher Miller totiž sepsali perfektně fungující scénář, který člověka pohltí od začátku do konce. Chrlí jednu hlášku za druhou, je zábavný, morálně poučný, a ke všemu prostě boží (přeužívání této fráze se nikdy neomrzí)! Na druhou stranu je třeba říci, že LEGO Movie balancuje na mnoha hranicích snesitelnosti, které mohou zapříčinit to, že se náhodné "maminy" s dětmi nebudou bavit, protože nepochopí většinu odkazů, nebo některým rádoby dospělým bude vadit mírná infantilnost, kterou se prezentuje prakticky celý sesterský systém. Ostatně právě v infantilnosti onoho systému spočívá krása celého propojení LEGO světa s tím reálným - pokud si v průběhu uvědomujete, proč se dané postavy chovají tak, jak se chovají. Má to jednoduše svou logiku. V okamžiku, kdy se nad to všechno povznesete, dostanete různorodý koktejl animovaného dobrodružství, který pod zdánlivě naivní tváří dětské taškařice skrývá mnohem sofistikovanější myšlenku a systém. Závěr je navíc dost překvapivě "vypointován" úplně do jiných rozměrů. Jednička byla sice o něco málo vybroušenější, ale i tak se jedná o jedno z nejlepších animovaných pokračování vůbec. Oproti druhému Ralfovi úplně jiná liga.(13.2.2019)

 • RAFT
  ****

  A nmáme tu pokračování LEGO® příběh 2 dalo by se říct že, animák je daleko lepší než lego Batman film ale ,lepší než lego příběh ,tak to ne.Sranda tu a tam je ,Bruce Willis nezklamal jako figurka do lega dobrý.Pokračování bych klidně dal akorát by ji museli natočit režiséři prvního dílu.Za mě 75% víc ne.(10.2.2019)

 • Marys
  ***

  Dobré, no nie výborné, ani skvelé. Taký lepší priemer. Niečo medzi 3-4 hviezdičkami. Čakal som trochu viac, no ani neviem čoho. Možno za to môže aj slovenský dabing, ktorý nevychytal všetky skeče a bonmoty. Aj pôvodná hudba znela v titulkoch inak než tá naša dabovaná. Ale nebolo to určite len tým. Jon Lajoie ako tvorca textov "o ničom" bol dobrá voľba, napriek tomu, že ma film úplne nevtiahol.(15.2.2019)

 • 3DD!3
  ****

  Mimozemští návštěvníci z minulého dílu po sobě nechali pustou poušť ve stylu světa z Šíleného Maxe, ale bude hůř. Přichází třpytky a flitry... Sestrovražedý souboj začíná. Pokračování přišlo o moment překvapení, ale pořád má kouzlo. Skvělá zábava s hromadou odkazů, i když tentokrát více pro děti, děti dívky. Musím že sklepa vyhrabat krabice. Cítil jsem se téměř pohnutě. Není moc dětských filmů, které vám řeknou, že dospět je špatné. Že dospět znamená prakticky skončit.(10.2.2019)

 • - Když Hustěnka prochází šachtou, tak tam narazí na Bruce Willise, který v ruce drží zapalovač, což je odkaz na film Smrtonosná past (1988). (Varan)

 • - Herečka Stephanie Beatriz (Sweet Mayhem) má na pravém obočí malou jizvu, která byla způsobena dost ironicky. Když jí bylo 10 let, upadla a rozřízla si obočí právě o stavebnici LEGO. (Tet.Ew)

 • - Phil Lord a Chris Miller, režiséri prvého filmu Lego Movie (2014) sa v pokračovaní vracajú už len ako scenáristi. (LuiCJ)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace