• NinadeL
  **

  Romy Schneider a Jean-Louis Trintignant se potkali už v Boji na ostrově, v Pekle, ve Vlaku, ve Vrtohlavé ovci a naposledy je společně v jednom filmu můžeme vidět zde, v Bankéřce. Tento příjemný příběh jedné ženy, která si ze základní potřeby luxusu vytvořila živnost, je rámován lety 1908-1931 (některé zdroje zacházejí až ke korpusu let 1886-1935) - dává tedy Romy velkou příležitost interpretovat Emmu Eckhert během výrazného úseku jejího života. Po formální stránce je film velice snaživý, secesní úvod je černobílý, jednotlivé dějové kapitoly překlenují rádoby retro montáže, nechybí vyfabulované díly Pathé Journalu a samozřejmě jsou neustále přítomny titulky z prvních stránek novin. Z pohledu uvěřitelnosti jde Bankéřka mnohem dále, než předchozí filmy s Romy, které se odehrávaly za 2. světové války nebo před ní, k zobrazení skutečnosti by bylo však stále zapotřebí mnohem více. Leč Romy se moderní doby, které je často precizní výprava vlastní, nedožila a toto bylo za jejích časů maximum. Dnes je tedy možno Bankéřku zařadit mezi top historických filmů, které Romy vytvořila během své druhé kariéry ve Francii. Ti z vás, kteří dávají přednost filmům postavených na tváři jediné ženy budou spokojeni maximálně, protože všichny ostatní postavy nesahají Mme ani po paty.(17.11.2011)

 • borsalino
  ****

  Nevšední drama z oblasti finančnictví, ve kterém se blýsklo neuvěřitelné množství významých herců. V podstatě film stojí a padá s přesvědčivým výkonem Romy Schneider a tento fakt byl velmi milým. Pozoruhodně zápornou roli vzal Trintignant či Brasseur a bylo to docela zajímavé. Rozhodně drama, které stojí za shlédnutí.(28.5.2011)

 • filmharmony
  *****

  film, který je neoprávněnně opomíjen... Romy Schneider v jedné ze svých nejlepší rolí... zajímavě konstruovaná věrohodnost hlavní postavy... hudba na jedničku... drama, kterému neobvyklý rytmus dodává na síle... prostředí velkých financí ve 30. letech naprosto přesné a to, že vyjímečnost velkých obchodníků není jen vynálezem moderní podoby Wall Street... skvělý dabing, který nás a díky za to, provází nadále...(24.10.2013)

 • dopitak
  **

  Spíš než drama životopisný film, ale s tak unylým tempem, že jsem si až zoufal. Většině smrtelníků budou cizí všechny ty burzovní transakce a výrazy, a na nich stojí celá první část. V té druhé, popisující pád prý velké bankéřky, se dočkáme ošklivých scén ze sanatoria/věznice/kláštera. Ani dobrý dabing České televize z počátku 90. let z tohohle trápení klenot nevybrousí. Romy Schneider byla krásná a svůdná o dvacet let dřív, takže její milostná dobrodružství v Bankéřce jsou jen pro otrlé.(26.5.2013)

 • andrii
  ****

  "Paní peněženka." Hotová k/l/asa instituce. S ní je třeba počítat. Není škrob/ená/. V kostýmku rafinovaná, soutěživá spekulantka, vlčice myšlenky. Žena v práci, arbitr financí. Francouzská pobočka, podoba Brand/ova/ charisma. Žádná začátečnice. Inovátorka světa zpod zelených lampiček. Vše má řádně spočítané, do poslední číslice, posledního výdaje. Každou minci, šek, cíp pokladnice, ale nevypočitatelné jsou zprávy, stavy správy. Stoupá, klesá kurz provokace. Nebezpečná kombinace. Hand/l/ likvidační operace profesionálním střelcem. Zaplacený díl /ze/ zálohy. Prestižní cíl. Smrt v přímého přenose. Srovnaný účet.(12.2.2019)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace