Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ORIN
  *****

  Druhý Kapitán Amerika v sobě jistě spojuje několik narativů mnoha uživateli zde zmíněných. Svým způsobem jde o něco, co provází celou americkou historii. Něco, co je v Američanech a jejich povaze hluboce zakořeněné. Touha být nejlepší, všechno a všechny ovládat, jasně se proti ostatním vymezit a jít „přes mrtvoly“. Když pak přijde něco, co může pevné hodnoty a vnitřní suverenitu ohrozit, vyvolá to paniku, paranoiu, hysterii, vznikne mnoho konspiračních teorií, atd. A když nic takového nepřijde, nějaký vnitřní nepřítel se najde vždycky. Takovými jevy, tendencemi, obdobími je americká historie doslova prošpikovaná (zavraždění Lincolna, mccarthismus, vražda JFK, nixonismus a aféra Watergate, 9/11, WikiLeaks, Snowden a aféra NSA). Všechno tohle do sebe nový Kapitán Amerika tak nějak absorbuje a nastavuje Američanům ironické zrcadlo. A nastavuje ho velmi stylově – honbu za spravedlností a uchování těch pravých amerických hodnot odstartuje náborovou akcí. Nejdříve jako sám proti všem, později s jedním, dvěma a třemi parťáky, přičemž nakonec rekrutuje („I, CAPTAIN AMERICA WANT YOU!“) skoro celý S.H.I.E.L.D. Padouši, třeste se!(12.7.2015)

 • Gemini
  ****

  Steve Rogers nám potemněl a pojal záměr vztyčovat ukazovák za hranice stříbrného plátna k otázce směřování našeho reálného světa. A docela mu to prospělo, i když hlavním tahákem se pro mě po svých prvních sekundách před kamerou stal Robert Redford. Víc jak dvouhodinová stopáž mi tentokrát přišla poněkud dlouhá, ale hajlující Hydry a jejich převratný boj o životní prostor (a to, že se díky němu Agents Of SHIELD stali v poslední třetině první série velmi atraktivní záležitostí) prostě potřebují adekvátní čas - a objektivně vzato si ho zaslouží... i když jak říkám, o čtvrt hodiny míň by to klidně sneslo. Opakované střetávání nejameričtějšího Kapitána s jeho novou srdcervoucí Nemesis je jedna z těch věcí, které jsou ve filmu navíc a jen přidávají další zápletku tam, kde jí není vůbec třeba (nebo máte pocit, že by do třetího Kapitána nebylo co dát?). Nutno ale přiznat, že hlavně díky práci Trenta Opalocha (který si odskočil od svého souputníka Blomkampa na kariérně velmi promyšlený melouch) jsou hlavně superhrdinské soubojové scény opravdu výživné, a vůbec celkově je vidět, že se z Marveláckého filmového univerza už stihl stát neotřesitelný moloch, který si může dovolit hodně investovat, protože ještě víc vydělá. Otázka je, kam až si tvůrci myslí, že můžou v měřítku hmoty a její destrukce zajít, a jestli se dokáží zastavit včas, než se to stane trapným jako třeba v Sins Of A Solar Empire, které rozšířením Resistance přepadly přes hranu akceptovatelnosti (a to je řeč o vesmírné budovatelsko-dobyvačné space-porn strategii s tisícovkami křižníků, orbitálními megakanóny a superstanicemi;)). A pokud jde o nedostatek informací, kterým hlavní hrdina trpí nejméně do poloviny filmu... je to dobrý pokus, ale to by nesměl být Kapitán Amerika 2 už devadesátýosmý kus miliardové skládačky comicsových adaptací jistého velmi vychytralého vydavatelství (prostě odhadnete jak se asi věci mají). V konečném účtování asi takhle... řekl bych, že si tentokrát tvůrci na jedné straně ukousli trochu moc velký krajíc a na druhé straně se všechno čím dál víc podřizuje rozvíjení kšeftu jménem Marvel Comics Film Universe. Faktem je, že je to rozhodně komplexnější a zajímavější než první díl, ale tou osmdesátkou, kterou dám, si jistý nejsem.(15.11.2014)

 • Mertax
  ***

  Lepší než jednička, ale hodně jiné – vážnější, temnější. Zápletka má atraktivní přesah a lze ji chápat jako nabitý blockbusterový komentář k aktuálním skandálům (špionáž ze strany USA), jenže bojové scény jsou velice chaoticky sestřihané a kamera vratká, což jistě podporuje dojem, že Captain spěchá a čas na něj tlačí, ale 136 minut je i na záchranu světa příliš. Přímo v kině je to zábava plná vjemů, ovšem hodinu po zhlédnutí dojmy nečekaně rychle vyprchaly.../// 3D k ničemu a Bouček občas tahá za uši, druhá potitulková scéna nadbytečná, Evans herecky nevýrazný – ovšem tílko a bicepsy výsledný dojem zlepšují. 65 %. [Kino, 3D, dabing](2.4.2014)

 • Gilmour93
  ***

  Hon na Kapitána Ameriku, aneb krtek musí z S.H.I.E.L.D.u ven.. Přesně dávkované hlášky pro odlehčení, dvě živočišné pouliční přestřelky, nejen díky Redfordovi politicko-špionážní nádech všech tří prezidentových kondorů a decentní rýpnutí do amerických praktik eliminace nepřátel státu. Jakmile se však začne zdravit hydrant, promlouvat do firemního rozhlasu a zapalovat nebe nad Potomacem, nemoc marvelovského stereotypu se zase vynoří z thrillerové mlhy. Musím však Kápovi Emérika nechat, že od posledně odhodil ten skautský šátek a kdyby snad k němu asgardský vyvrhel Loki adresoval hlášku: „Právě si přeříz dědečka!“, neměl bych už pocit, že je to obvinění z krvesmilstva..(11.8.2014)

 • Kaka
  ****

  Jednička nás uvedla do tématu a umožnila nám poznat hlavního hrdinu v relativně zajímavém a nekonvenčním futuretro hávu, který se ale až přiliš držel pro komiks tak typické plytkosti a přímočarosti. Dvojka je komplexnější a daleko lépe funkční jako samostatný film. De facto upgrade o 100 procent. Spousta odkazů na válku a výzvědné služby, skvěle rozvržení záporáci, výtečný timing v záběrech a kupodivu i v akčních scénach. Akce sama o sobě fenomenální, skvělé sladěné obraz/střih/zvuk - formálně výborně podané/zobrazené nadpřirozené schopnosti hlavního hrdiny - šlo to dokonce i bez tuny zpomalených záběrů a různých dalších pomocných berliček. Zatahá za uši snad jen patos ke konci a klavír, který tam němel co dělat. Vynikající díl a skvěle padnoucí ochutnávka před dalšími Avengers atd.(6.4.2014)

 • - Spoiler: Když Steve Rogers (Chris Evans) vstupuje za Furym (Samuel L. Jackson) do výtahu, tak počítač řekne, že Rogers némá dostatečnou úroveň k informacím o projektu Insight. Úroveň označuje, ke kolika informacím mají agenti přistup. Celkem je 10 úrovní a poté jsou dvě unikátní a ty mají pouze dva agenti a to Alexandr Pierce (Robert Redford), který má 10 Alpha a poté Nick Fury, který má 10 Apha, Omega. Úroveň 9 má pouze Maria Hillová (Cobie Smulders) a 8 mají Phil Coulson nebo Captain America, 7 úroveň mají třeba Natasha Romanoff (Scarlett Johansson) nebo Clint Barton. Spoiler: Po pádu S.H.I.E.L.D.u Coulson zrušil tento systém, ale později je podobný zaveden Jeffreym Maceim, ovšem místo číslic jsou používany barvy. Nejvyšší je oranžová, druhá je červená, poté je modrá a zelná a poslední je bílá. (Technical58)

 • - Lze si všimnout, že se ve filmu pohybují vozy převážně značky Chevrolet. (vyfuk)

 • - Bitka ve výtahu je odkazem na komiks, ve kterém Kapitán Amerika odmítne účast na vládním registru superhrdinů a S.H.I.E.L.D. se jej proto snaží zajmout. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace