poster

Halloween

 • USA

  Halloween

 • USA

  Halloween Returns

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Halloween

 • Velká Británie

  Halloween

 • Nový Zéland

  Halloween

 • Austrálie

  Halloween

 • Kanada

  Halloween

Horor / Thriller

USA, 2018, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • verbal
  ***

  Uchylného krveříznivého Míšu Majera ještě stále neskolila stařecká demence, a tak za zvuků pukající kukuřice již asi po sté uprchl z nejpřísněji střežené, tentokrát už gerontopsychiatrické léčebny pro přestárlé sériové vrahy (Už by si je američtí soudruzi měli konečně pořádně zabezpečit!), aby v předvečer všech pederastů bez skrupulí opět sveřepě opíchal nekulturní maloměsto masivním kuchyňským nožem, a zejména svou nejmilejší oběť, navrátivší se Džejmilí, byť se její kdysi luxusní čtyřky dávno vydaly na smutně povislou penzijní cestu směrem ke kolenům. Oba patrně pravidelně žerou Geriavit, a tak je z toho milá, dynamická, hezky natočená, příjemně krvavá a slušně odsejpající standardní kauflandovská roztržka o inkontinenční pleny v akci a více než důstojná pocta originálu, zaštítěná hudebně i produkčně samotným neutínajícím se mistrem Tesařem. Ale! V pravěku originální a novátorský koncept vyšinutého skupinového bodala je v 21. století již kapku vyčpělý, sto minut intenzivního píchání tisíckrát vykradlo kdejaké porno, tudíž sebelíp natočená omletá kostra „Nemluvný Míša chodí a penetruje, holky zdrhají a ječí“ už dneska spíš tak trochu prudí. Čili, ať si místní diskutabilně heterosexuální „experti“ melou co chtějí, jedinou inovaci do celého, v podstatě kolovrátkového čtyřicetiletého seriálu vnesl v roce 2007 skvělý Nemrtvý Robert, když jej prodchnul svou narušenou nekompromisní surovostí a romantickými příhodami z Míšova harmonického dětství.(24.10.2018)

 • dr.horrible
  ****

  Botič to zhrnul úplne presne. Ps: Pri Zombieho Halloween dvojke som robil rebríček všetkých častí a Greenova novinka mi v ňom zaberá slušné štvrté miesto, ako zároveň štvrtý a posledný, výraznejšie nadpriemerný film. Trochu mám teraz dilemu, koľkatá je to vlastne časť. Dohromady jedenásty film, mimo rebooty devina, príbehovo dvojka. A to ma práve mrzí, že ignoruje dva najlepšie diely (h20, h2). Ale budiš, dobrý film.(29.12.2018)

 • Slarque
  ****

  Old school slasher, který vypadá jakoby 40 let starému prvnímu dílu z očního otvoru masky vypadl. Snad jen mobilní telefony a posun Jamie Lee Curtis do kategorie babička dávají vědět, kolik času mezitím uplynulo. Dokonce i jednoduchá, leč dokonale funkční Carpenterova hudba zůstala zachována. Takže ano, pro jednou je takovéto retro v kině osvěžující, ale pokud tímto stylem hodlají rozjet další sérii, tak mé nadšení zřejmě poletí střemhlav dolů (70%).(20.10.2018)

 • tron
  ****

  „Len vravím, že podľa dnešných štandardov...“ To finále je také, no, čo ja viem, ale OK, čo už, budiž. Dá sa. Dovtedy solídna hororová tekvica. Vidno, že to robili fanúšikovia série, takže je to plné žmurkania na podobne postihnutých divákov (vonku vyvešaná bielizeň, pohľad z okna na ulicu, postava v bielej plachte s otvormi na oči a podobné mini-chuťovky, ktoré poznajú len fanúšikovia ságy). Je to zároveň brutálne, nie nejako extrémne explicitne, ale miestami to ide ďaleko (dieťa, lebka, halloweenska hlava, kladivo). Jamie Lee Curtis je skvelá, rovnako tak Will Patton a dobrý je aj, ehm, nový Loomis. Ktorý má v rukáve prekvapenie. Zaujímavým sa ukázal byť nápad ignorovať všetko po jednotke, čo ale jednak bohužiaľ tým pádom vyradilo z hry Ant-Mana a jednak pri bližšom zamyslení zistíte, že z toho vlastne pre univerzum nič zásadné nevyplýva (aspoň mne teda určite nevyplývalo). Občas ruší scenáristický naschvál, ako je zničený mobil, pár bizarných konaní postáv (prečo im nepovedala, že autobus s Myersom zhavaroval?) a bravúrny nápad prevážať Myersa počas Halloweenu (to ako vážne?). Avšak inak je to celé šikovne premyslené, s množstvom fajn nápadov (pohybový senzor alebo WC, hoci čosi podobné bolo už v H20). Postavy sú sympatické, takže vás zamrzí ich postupná likvidácia. Snáď len postava strednej Strodeovej mi prišla pre dej zbytočná, ale z logického hľadiska tam byť zrejme musela. Humor je obmedzený na základné a nutné minimum, tých pár miligramov ale nepôsobí rušivo (podarená dvojka policajtov).(14.12.2018)

 • Botič
  ****

  Davidovi Gordon Greenovi se úplně nepodařilo vybalancovat vztah Laurie s dcerou a její vnučkou. Tahle dramatická linie místy působí odfláknutě a zkratkovitě, díky čemuž samotné finále nevyzní tak osudově, jak by mělo. Pořád je to ale poměrně důstojně natočená pocta a zakončení čtyřicet let starého příběhu.(2.12.2018)

 • - Spoiler: Stejně jako ve filmu Halloween 2 (1981) je Michael Myers upálen. (tyzmrde)

 • - Spoiler: Zatímco v jedničce Halloween z roku 1978 spadne z balkónu Michael a v následujícím záběru zmizí, v novince úplně stejným způsobem přežije Laurie Strode (Jamie Lee Curtis). (Darth Revan)

 • - Film má podobné úvodní titulky jako původní Halloween z roku 1978, kde je dýně a vedle ní vpravo jsou titulky. (tyzmrde)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace