poster

Alita: Bojový Anděl

 • USA

  Alita: Battle Angel

 • Kanada

  Alita: Battle Angel

 • Kanada

  Alita : L'Ange Conquérant

 • Argentina

  Alita: Ángel de combate

 • Slovensko

  Alita: Bojový Anjel

 • Nový Zéland

  Alita: Battle Angel

 • Austrálie

  Alita: Battle Angel

 • Velká Británie

  Alita: Battle Angel

Akční / Dobrodružný / Romantický / Sci-Fi / Thriller

USA / Kanada / Argentina, 2019, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hitman_47
  ****

  Po tak dlouhé preprodukčním pekle, v jaké Alita byla (a trailery taky moc nepomohly), jsem opravdu nečekal, že dostanu celkem dost vypiplanou a dobře promazanou akční blockbusterovou dobrotu. Spy kids dospěly ... nebo spíš digibordelový režisérský skill RR. V akčních scénách hojně využívá toho, že vše, co se děje na obrazovce je složeno z jedniček a nul, takže to vypadá zatraceně dobře a hlavně vynalézavě. Už se nemůžu dočkat dvojky!(8.2.2019)

 • MrHlad
  ***

  Moc jsem nečekal, ale trošku jsem doufal, že z toho vyleze zábavná a hezky vypadající volovina. A nakonec i vylezla. Alita se asi neobjeví v mém žebříčku nejlepších filmů roku, ty dvě hodiny mi však v kině utekly rychleji a příjemněji, než bych před pár týdny hádal. Trikově a designově jde o špičku a kouká se na to opravdu dobře, nejvíc bodů má však tahle epická sci-fi za hlavní hrdinku. Rosa Salazar je jako Alita skvělá. V těch správných momentech roztomile vyjukaná i efektně smrtící. Rodriguez se drží překvapivě na uzdě a jeho akční scény jsou přehledné a dojí současné technologické možnosti Hollywoodu na maximum. Celé je to možná trošku cheesy a devadesátkové v tom dobrém i špatném slova smyslu, ale tvůrci si toho byli evidentně vědomi. Spousta motivů není dostatečně rozpracovaná (a ani být neměla) a občas se Alita mění ve sci-fi romanci pro puberťačky, ale funguje i tak. Osobně jsem neměl problém naladit se na stejnou vlnu jako Rodriguez s Cameronem a bavit se tím, že je to velké, hezké, akční a zábavné. A v podstatě mi tohle ke spokojenosti stačilo.(13.2.2019)

 • Stanislaus
  ****

  Alita je líbivě a svižně natočeným postapokalyptickým sci-fi, jež je zabalené v okázalém audiovizuálním hávu v čele s hlavní hrdinkou Alitou, která oplývá neskonalou lidskostí, odvahou a touhou poznat samu sebe. Na první pohled jde poznat, že za scénářem stál Cameron (silná ženská postava, lokace, některé repliky) - docela by mě zajímalo, jak by film vypadal, když by seděl i na režisérské stoličce a neuvázal se naplno Avatarům. Celkově jde o řádně akční podívanou, ve které si člověk není jistý tím, kdo je záporák, a kdo klaďas, a dokonce si své místo našla i hořkosladká romantická linie. Zkrátka snímek, který je nutné vidět v kině, kam po právu patří - a rozhodně bych se nebránil dalším pokračováním, pokud by byl k dispozici podobně kvalitní scénář, protože k tomu onen otevřený konec hodně vybízel.(14.2.2019)

 • T2
  *****

  Rozpočet $170miliónovTržby USA $8,716,232Tržby Celosvetovo $44,322,406Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Alita je čistokrvný blockbuster, ktorý sa predvádza po trikovej stránke. Alita ako cyborg to tu sama o sebe krásne utiahne, aj keď dej nemá čím veľkolepým upútať, čo by sme už nevideli niekde inde. Sledujeme post-apo plné robotov, lovcov zločincov, krkolomných pretekov na kolieskových korčuliach a hi-tech súbojov. Alita si svojou hravosťou asi podmaní každého, je roztomilá a keď sa naštartuje je z nej akčné žihadlo. Na druhú stranu ostatné postavy moc toho nedajú, sú tu len ako figúrky cez ktoré sa Alita musí dostať ako na prekážkovej dráhe. Slovenský dabing aj 3D v pohode, občas vyletia na vás robotické prsty na dlhých lanách. Kto ma rád Ready Player One, Ghost in the Shell, či Speed Racer je na správnom mieste. /videl v kine 3D verziu: 100%/(14.2.2019)

 • RelaxMan
  *****

  Velkolepé akční Sci-fi, kterému nechybí prakticky nic. Silný příběh, skvělé triky, choreografie bojů, sympatické herecké výkony, dobrý zvuk a soundtrack. Na filmu se mi hodně líbilo, že je to mix různých žánrů ( Sci-fi, akční, romantický a sportovní ) a při tom vše do sebe dobře zapadá. Hlášky jsou vtipné a hlavně je jich tam přesně tak akorát, což je za poslední roky docela rarita. Co říci na závěr: Doufám, že natočí i druhý díl.(8.2.2019)

 • - Všechny tři díly komiksové předlohy vyšly v České republice, vydalo je nakladatelství Crew. (Ratemus)

 • - Snímek měl jít do kin původně v červenci 2018, následně byla ale premiéra odsunuta na 21. 12. 2018. Od tohoto plánu ale studio nakonec také upustilo a Alitu uvedlo 14. 2. 2019. (CrypzzXD)

 • - Ačkoliv se jedná o akční film, budou v něm využity animace a 3D stereo system, který James Cameron vyvinul pro dokumentární filmy. (TomikZlesa)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace