poster

Čelisti 3

 • USA

  Jaws 3-D

 • Slovensko

  Čeľuste 3

Thriller / Horor / Dobrodružný

USA, 1983, 94 min

 • Vitason
  *

  Viděl bych to asi takhle: Před natáčením se sešli producenti s Joem Alvesem a diskutovali proč byla jednička tak úspěšná. ,,Byl tam velkej žralok, takže musíme mít většího."-,,Pravda a byla tam hezká žraločí melodie, co dál?" Ale dál už pánové nic nevymysleli. Takže s prvním dílem toho tenhle paskvil moc společného opravdu nemá (Ještě bych zapomněl na název :-). Není tu atmosféra a ani snad jediný moment, u kterého by se člověk bál. Hudba (Až na žraločí znělku) je také slabá, takže ani ta nedokáže zachránit nulovou atmosféru. Herci jsou vzdor celkové špatnosti filmu celkem dobří. Dennis Quaid se snaží a Louis Gossett je správně slizký. A teď se dostávám k největšímu herci a to k samotnému žralokovi, který vypadá jako gumový balón, který se k hercům pomalu přisune a ti mu div nemusí vlézt sami do tlamy (Hned si člověk vzpomene na Belu Lugosiho zápolícího s chobotnicí). Poté se už jen ozve křup a voda se zbarví nešťastníkovou krví. A korunu tomu všemu nasazující animace rukou, nohou a všeho ostatního, které vystupují přes obraz, což bude asi 3-D efekt, když už je to 3-D v názvu, ale nějak to na mě nezabíralo, ale na druhou stranu: žralok prorážející tímto efektem sklo mě pořádně pobavil.(15.8.2008)

 • pend
  **

  Obrovský bílý žralok v umělém akváriu...to mluví za vše, logika zmizela. Solidní herecké obsazení, ale ten model žraloka umí jenom otvírat tlamu nahoru dolů a vrtět ocasem vlevo a vpravo, no a při záběru během útoku na centrálu vodního parku by se bavil i Jiří Trnka. Napětí úplně zmizelo. Navíc je film ve 3D, takže se do záběrů neustále pletou nějaké ryby, ukousnuté věci apod.(8.1.2007)

 • Aluska88
  *

  Takové zesměšnění si žraloci vážně nezaslouží. Jinak, co říct. Takového krásného umělého a nepovedeného žraloka jsem snad ještě v žádném filmu neviděla. Byl z plastelíny? Nebo snad z papíru? Těžko říct. On sám to možná neví :D O efektech škoda mluvit, nejvíc mě dostalo, když se žralok blížil ke skleněné vitríně, ovšem takových úsměvných momentů by se v celém filmu našlo více. No a scénář a dialogy? Pacienti léčebny pro duševně choré by to s podporou kolegů zvládli zcela jistě mnohem lépe. A triky by dokázala mnohem lépe s přehledem vytvořit skupinka šikovných a nadaných dětí ze základní umělecké školy. Docela by mně zajímalo, zdali tento film viděl pan Spielberg.(10.9.2008)

 • eraserhead666
  **

  Jedničku si už moc nevybavuji (nikdy jsem z ní nějak zvláš neučůrával, popravdě, žraločím kouskům přicházím na chuť až poslední dobou), dvojku jsem snad ani neviděl, ale takhle trojka je... strašně zábavná. Jako komedie fakt dobrý. Záchrana před žralokem pomocí delfínů ze mně málem i vydojila slzu dojetí. Maketa žraločího kindoše v bazénku je tak umělá, že musel být celý štáb na kaši, že to nikoho netrklo. Podvodní záběry fajn, na ty mě vždycky utáhnou. Lea Thompson byla neskutečná samice (a možná ještě je, musím kouknout na nějaká současná fota, nebo filmy). Takže jako komedie je to docela slušný, jako horror, je to prostě horror.(28.8.2013)

 • GilEstel
  odpad!

  Katastrofa. Film nabízí hodinu kecání ustrašených civilistů, kteří mají strach ze žraloka nebo se mu posmívají, aby pak v samotném konci mohli okusit jeho hněv. Když jsem viděl obrovskou maketu žraloka, která bez záchvěvu ploutve jako ponorka narazí čumákem do skla podvodní stanice a pak si začne pochutnávat, nevěřil jsem svým očím. Divím se, že něco takového pouští do distribuce. Holt asi stačí, když se něco jmenuje Čelisti nebo tam alespoň plave velkej žralok. 5%(25.8.2011)

 • - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 10. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (martin1m2)

 • - Třetí Čelisti byly nominovány hned na osm anticen Zlatá malina. (WolfR)

 • - Film se natáčel v Orlandu na Floridě od 15. června 1982 do 22. ledna 1983. (rafix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace