poster

Valdez přichází

 • anglický

  Valdez Is Coming

 • slovenský

  Valdéz prichádza

Western

USA, 1971, 90 min

 • LiVentura
  *****

  Jeden z nejlepších i nejzajímavějších westernových příběhů, který kdy byl natočen. Ne snad pro originalitu děje, avšak zvláště pro originalitu hlavní postavy šerifa Valdeze, který se postaví bandě profesionálních pistolníků jednoho rozvášněného bohatého rančera. Nejlepší Lancasterův výkon, ještě z dob dávných, kdy herec musil být skutečně Pan herec, aby takto zahrál.! :-)(21.4.2009)

 • klerik
  ***

  Solídna jednohubka. Burt mi neprišiel príliš sympatický (to dakedy fat stačilo, že mal chlap modré oči?). Klasický príbeh o prenasledovaní a postupnom eliminovaní bandy hrdlorezov. POSLEDNÍ OSTRÍ MUŽI mali snáď ešte jednoduchší príbeh, ale tam bolo viac filmového umenia a originality. Western, ktorý takmer ničím neprekvapí, ale pomerne rýchlo odsýpa...(11.5.2013)

 • Aqualung
  ****

  Jeden z velmi dobrých westernů.Typicky americké pojetí spravedlnosti respektive práva v rukou jednoho, který je selfmademan. Gro je opět v boji dobra se zlem.Jeden veden základní slušností se snaží pomoci Indiánce, které zabil nesmyslně manžela.A lidská ješitnost brání průchodu slušnosti a spravedlnosti.Parádní výkon pana Lancastera posunuje tento film na vysokou úroveň.A finále staví proti sobě jednoho a jednoho.A vítězí jistá a rychlejší ruka........A je to o sto dolarech.Tedy mimo jiné!!(4.12.2016)

 • nascendi
  ***

  ČO má človek očakávať od westernu? Sympatického klaďasa, odpudzujúceho záporáka, boj dobra so zlom, v ktorom dobro nesmie prehrať, romantické prostredie, peknú hudbu, pekné ženy v úzadí. Veľa z toho sa dá nájsť vo westerne s Valdézom. Tvrdohlavá snaha o 100 dolárov sa stáva principiálnou a dej uveriteľným, pretože takí ľudia kedysi žili. Trochu mi to pripomenulo Gibsonovu Odplatu. Nepovažujem tento film za mimoriadny, ale spokojnosť neskrývam.(12.2.2019)

 • pakobylka
  ***

  Western, v němž se hraje o spravedlnost ... a v neposlední řadě taky o 100 dolarů, což se vzájemně nevylučuje. Pevnost jeho základů je přímo úměrná morálním zásadám hlavního hrdiny - přesto zápletka čas od času trochu nešikovně klopýtá na prašných, nerovných stezkách, po nichž se ubírají kroky jeho protagonistů, ať už stojí na straně dobra či zla. Krom toho celkový dojem maličko zhatí závěr: Na jednu stranu je převelice originální, na stranu druhou právě u klasického westernu máte plné právo vyžadovat, aby po jasně vyřčeném "A" následovalo i stejně důrazně pronesené "B". To abyste věděli, na čem jste, a neodcházeli od něho vstříc všedním dnům s mírným podezřením, že právě v nejlepším došel filmařům materiál - i peníze ... 3,5*(11.2.2019)

 • - Natáčelo se ve Španělsku a v Mexiku. (Varan)

 • - Film se dočkal promítání v kinech už v roce 1973, ale českého dabingu se dočkal až v roce 2003 pro TV Prima a v roce 2008 pro MGM. (Varan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace