poster

Mary Poppins se vrací

 • USA

  Mary Poppins Returns

 • Slovensko

  Návrat Mary Poppins

 • Velká Británie

  Mary Poppins Returns

 • Austrálie

  Mary Poppins Returns

 • Nový Zéland

  Mary Poppins Returns

Rodinný / Fantasy / Muzikál

USA, 2018, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mchnk
  ****

  Mary Poppins jsem doteď znal pouze z doslechu, s jejím prvotním přeletem nad Londýnem jsem se dodnes nikterak neseznámil, nicméně mé první setkání s touto klasickou postavou byl opravdu velmi milý zážitek, takový lék na špatnou náladu pro celou rodinu. A samotná Emily? Překrásná...dokonalá prakticky v každém směru. [Kino Citadela - Litvínov](26.12.2018)

 • Crawler-D
  ***

  Jasně, banky a bankéři byli přítomní už v první Mary Poppins, ale tady se z toho stává téměř učebnice finanční gramotnosti, která varuje před lehkovážnými půjčkami, zástavou domu, nesplácením a také neopatrným zacházením s dokumenty, které prokazují vlastnictví akcií (na druhé straně závěrečné vyústění je hotové finanční deus ex machina, kterému se v době dnešních úroků i se zohledněním toho, co se dělo na konci první Mary Poppins, nechce věřit). A tímhle vším včetně trudnomyslné atmosféry kvůli smrti matky těžkne film, který by měl rozdávat radost. Emily Bluntová, která je skvělou Mary Poppins, protože jí dává trochu jiný odstín, to nespasí, stejně jako Rob Marshall, který už zřejmě zapomněl, jak dát muzikálovým číslům šťávu (od Chicaga už holt uplynulo hodně vody).(23.12.2018)

 • Vědma
  ***

  Dávám stejné hodnocení jako původní Mary Poppins, protože už v původním filmu mi příšla jako postava otravná a přechytralá. Julie Andrews aspoň líp zpívala. Podobné nudná a otravná jsou muzikálová čísla s tím, že v pokračování není žádná chytlavá melodie. Dějově to není žádná sláva, ale musím ocenit sympatické původní sourozence v podání mých oblíbených herců Bena Whishawa a Emily Mortimer.(26.12.2018)

 • poz3n
  ***

  Nikdy by mě nenapadlo, že remake klasického velkého muzikálu budu považovat za lepší film, než je originál. Jenže původní Mary Poppins je výjimka na výjimky a já jsem rád, že Mary Poppins se vrací nejde tak úplně ve stopách svého zdrogovaného a děj zcela postrádajícího bizarního předchůdce. Naopak, Mary Poppins se vrací je veskrze průměrným a obyčejným muzikálem, se vším dobrým i špatným, co k takovému označení patří. Songy nejsou příliš zapamatovatelné a po technické stránce nevybočuje film z hollywoodského průměru. Ještě horší je to s postavou otce (v původním filmu postava chlapce), který pro mě byl natolik odpudivým a sebelítostivým ztroskotancem, že jsem momenty v jeho přítomnosti doslova nesnášel. Naopak musím ocenit zpracování charakteru samotné Mary Poppins. Ta je v novém podání Emily Blunt mnohem sympatičtější a zábavnější postavou. Oproti původní Mary Poppins Julie Andrews je ta současná aktivním hybatelem děje a nepůsobí namyšleným a narcistním dojmem, nýbrž zábavně ironickým. Zdá se to jako malý rozdíl, ale v celkovém kontextu to pro mě osobně mění pohled na celou postavu a její přínos pro děj filmu. Ve výsledku je tak třeba ocenit, jak se s celým tím soustem tvůrci popasovali, protože jak už bývá zvykem, málokdy se vůbec stane, aby novodobý remake nějaké filmové klasiky vůbec obhájil důvod své existence. To se myslím nové Mary Poppins povedlo. 6/10(3.1.2019)

 • sidzej
  **

  To čo fungovalo v roku 1964 žiaľ v roku 2018 nefunguje. A príčin je viacero. Predovšetkým nechápem ako štúdio môže dať takúto látku režírovať Marshallovi pre ktorého sú pojmy výpravný, epický a veľkolepý španielskou dedinou. Zvládol by točiť divadelné muzikály ale s filmovou výpravou a trikovou stránkou si absolútne nerozumie čo dokázal už v minulosti s Pirátmi z Karibiku 4. Celá vizuálna stránka je umelá, štúdiová a choreografia na úrovni divadelnej inscenácie. Pri niektorých piesňach a hereckom prehrávaní mi bolo až trápne. Navyše všetky pesničky boli na jedno kopyto ani jedna nedokázala nadchnúť a zaujať. Emily Blunt mám ako herečku veľmi rád ale do tejto úlohy sa nehodila hoci sa snažila. Pár dojemných disneyovských scén sa nájde ale celkovo je to v mojich očiach dosť veľké sklamanie. Ak ste nevideli originál s Julie Andrews odporúčam ten, toto dielko s kľudným svedomím môžete vynechať a o nič podstatné neprídete.(28.12.2018)

 • - Julie Andrews, ktorá stvárnila Marry Poppins v rovnomennom filme z roku 1964, uznala, že Emily Blunt je pre hlavnú rolu výbornou voľbou. (Keithe)

 • - Původní Mary Poppins si zahrála Julie Andrews. Tu chtěl pro roli kouzelné chůvy sám Walt Disney a osobně jí tuhle životní roli nabídnul. Julie nejprve odmítla, protože byla těhotná. Walt však byl tvrdohlavý, dlouho připravovanou produkci filmu odložil a na Julii počkal. Historie se opakovala před pár lety, když se začalo připravovat pokračování. Tentokrát se kvůli těhotenství čekalo na Emily Blunt. [Zdroj: moviezone.cz] (CrypzzXD)

 • - Julie Andrews odmítla roli balónové dámy, bála se, že by následně strhla všechnu pozornost, která měla patřit Emily Blunt, na sebe. Roli nakonec přijala Angela Lansbury, jenž byla zvažována do role Mary Poppins v originálním snímku z roku 1964. (Streeper)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace