poster

Lhář, lhář

 • USA

  Liar Liar

 • Slovensko

  Klamár, klamár

 • Velká Británie

  Liar Liar

Komedie / Drama / Fantasy

USA, 1997, 83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ivishka
  *

  Tohle mi naposledy přišlo vtipné v rok vydání filmu. Od té doby kdy to někde mají pořád potřebu to pouštět dokola jsem to viděla asi ještě 5x a opravdu se mi zhnusil Jim Carrey a je mi jedno co mi na to kdo pak řekne ale shledávám jeho humor-TRAPNÝM,nudným,neskutečně NEINTELIGENTNÍM a vytrhání-vlasy-hodným...Nesnáším jeho komediální filmy a to není absolutně nic osobního. Kdyby mě někdo chtěl mučit tak mi pustí tohle,masku a CD Justina Biebera nebo Tokio Hotel a je po mě.(20.3.2012)

 • predators
  ****

  Svěží komedie v s Jimem Carreym a jeho nezkutečnými grimasami, pro něj tak tipickými. Naneštěstí nebo naštěstí, jak chcete, né každému se jeho "výrazy tváře" zamlouvají a to může být pro některé kámen úrazu. Mně se ale jeho styl humoru líbí a Lháře, i díky originálnímu námětu můžu vidět častěji. Rodinná komedie jak vyšitá :-) Zajímavosti: Pořádně si rozmyslete, jestli své děti necháte se na Lháře dívat . Potom si dejte velkého majzla na to, co si budou k narozeninám přát. / J. Carrey se svým "pařátem" pobíhal i několik hodin po natáčení. :-) 70%(5.4.2009)

 • Bauer
  ****

  Výborně!!! Je pravdou, že Tom Shadyac točí bláznivé komedie, ale tato je podle mého názoru bezpochyby nejlepší. Zrovna tak si troufám říci, že Jim Carrey zde podává nejlépe bláznivý výkon, co kdy předvedl. Taková komedie, která si na nic nehraje a přitom je tak vynikající, až se tomu nechce věřit a především poukazuje, že každý lže a každá milosrdná lež není brána, jako lež, která ubližuje. Příkladem je toho Fletcher Reed. Mladý a úspěšný právník, jenž je divoký a lže. Lže v práci (tlustému chlápkovi řekne, že snad zhubnul a vypadá báječně) a bohužel lže i své rodině (svému synovi slíbí, že přijde ale nepřijde). Poté přijde zvrat, kdy si jeho syn přeje, aby jeho otec alespoň jeden den nelhal. A olalala chlapec netušil, co svým přáním způsobí. Fletcher začne mluvit pravdu. A bohužel zlou pravdu, která jen a jen ubližuje (tlustému chlápkovi řekne, ať už nežere, nebo ho trefí infarkt a ženě, která sedmkrát zahnula svému manželovi pomůže vyhrát soud, aby získala 11,5 milionů dollarů). Ale je to tak vtipná pravda, až jsem málem brečel smíchy. Lhář, lhář je založen především na výkonu Jima Carreyeho. Jeho grimasy jsou něcím naprosto nemožným. Nejde mi do hlavy, jak někdo může dělat takové znamenité ksichty a navíc má skvělé hlášky, což mně přivadí k vtipným dialogům. Jediné, co to trošku kazí je nesmyslný konec s letadlem a se schůdky k němu. Ale dejme tomu, je to bláznivá komedie. Třešničkou na dortu jsou potom titulky, ve kterých vidíme nepovedené záběry a to je teda taky neuvěřitelně vtipné. Po tomhle filmu sáhnu, až se budu někdy nudit, protože vím, že přesně tohle mně zabaví a zvedne náladu!(20.9.2008)

 • castor
  ***

  Aneb snímek z dob, kdy si Jim Carrey kradl veškeré scény pro sebe. Nezávadná divočina, ve které znovu ukázal, co všechno se dá udělat s lidským obličejem, a ve které jsou všichni ostatní pouhým křovím. Jde nicméně o asi první kus, ve kterém je herec usazený v reálném životě. A musel se tak místy podřídit dramatické stavbě příběhu. Scénář je vykalkulovaný produkt podle příručky (ač s docela dobrým nápadem), nicméně tenhle přechod (chcete-li) k charakternímu herci je další poctivou improvizační one man show. Navíc zcela nezávadnou i pro nejmenší diváky. Carrey je coby dravý právník a chorobný lhář kouzelný i poté, co jej do kolen dostane synkovo přání při sfouknutí svíček na narozeninovém dortu. Je to sice extrémně čitelné, ale i po letech velmi dobré. A představuje sakra velký komerční úspěch. Dnes by takový potřeboval jako sůl.(20.11.2016)

 • Terva
  ****

  CITÁT - Víš,co udělám?! Nic!......... Scénář : Stephen Mazur a Paul Guay. Kamera : Russell Boyd. CHYBA VE FILMU - Ke konci filmu je Fletcher na jezdících schodech a při různých záběrech má pokaždé kalhoty jiné barvy....... Hudba - John Debney, a James Newton Howard - ocenění, vítěz - 1998 - ASCAP Film and Television Music Awards. CITÁT - Simons je starý. Už to měl dávno zabalit, ale nechce zůstat doma, protože nesnáší starou. Znáte ji z vánočních večírků. Vždycky se tam zrube a říká mu "demente"......(29.5.2011)

 • - Ke konci filmu jede Flatcher (Jim Carrey) na jezdících schodech za letadlem a v každé scéně se mu mění barva kalhot. (Karlos80)

 • - Jim Carrey při jednom rozhovoru přiznal, že "útok pařátu" nevymyslel on, ale jeho otec, který ho jako malého také takto strašil. (Elisebah)

 • - Steve Martin odmítl hlavní roli, kvůli filmu Labyrint lží. (Karlos80)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace